Latest Post

5 Emerald Optifine Cape Designs! (Best Minecraft Capes) apk mod Combo Minecraft LA CRONOLOGIA DE FIVE NIGHTS AT FREDDY´S… parte 2 apk modSon zamanlarda eski Android cep telefonuna sahip kullanıcılar, telefonlarının yavaşladığını YouTube yorumlarında bize belirtti. Bizde bu doğrultu da yavaşlayan android telefon hızlandırma yöntemlerini sizler için 5 adım olacak şekilde bir araya getirdik. Bakalım yavaşlayan android telefon nasıl hızlandırılır?

5 adımda cep telefonunuz hızlansın!

Bu hızlandırma yöntemlerini kolay anlaşılabilir olması için sizlere adım adım anlatacağız. İlk adımımız ana ekranı temizlemek olacak.Ana ekranda yer alan uygulamalar RAM kullanımını etkiliyor. Bu da uygulamalar arası geçişte veya menü arasında takılmalara yol açabiliyor. İşte bu nedenden dolayı ana ekranda kullanılmayan gereksiz uygulamaları kaldırmanız oldukça önemli.

Şimdi gelelim hızlandırma yöntemlerinin 2. maddesine. Bu yöntemi uygulamak aslında oldukça basit. Cep telefonunuzda yer alan gereksiz uygulamaları kaldırmanız gerekiyor. Ana ekranda yer alan uygulamalar RAM kullanımını etkiliyor. Bu da uygulamalar arası geçişte veya menü arasında takılmalara yol açabiliyor.

Kullanılmayan uygulamalar cep telefonuna ekstra yük olur. Burada kaldıracağınız uygulamalar telefonda gözle görülür bir hız artışı yaşatacak. Eğer telefonunuz eski ise uygulamaların lite versiyonlarını kullanmanızda da fayda var. Bu sayede hem depolama alanı artacak hemde kullanım konusunda bir sıkıntı yaşamayacaksınız.

Gelelim bir diğer maddemize. Bu maddemiz ise cep telefonunuza farklı bir launcher kurmakla ilgili. Normal kullanımınızda cep telefonu ile gelen arayüz her cihazda aynı hızı veya performansı veremiyor. Bu cihazda yer alan uygulamalar ya da cihazın aldığı güncellemeler sonrası belli oluyor. Bu konuda tavsiyem oldukça popüler olan Nova Launcher’ı kullanmanız yönünde olacaktır. Kendimden örnek vermek gerekirse bir önceki cep telefonum Lenovo’nun bir ürünüydü.

O cihaz ile kendi arayüzünde kasma ve donmalar çok fazla yaşadım. Ancak belirttiğim sade ve kullanışlı olan Nova Launcher’ı kurunca bu sorunları yaşamamaya başladım. Buradaki tavsiyem eğer bu tarz bir sorun yaşıyorsanız farklı bir launcher kullanmanız yönünde olacaktır. 

Evet şimdi bir sonraki maddeye göz atalım. Bilindiği üzere Android cihazlara gelen her güncelleme ile cihazlarda hız artışı yaşanıyor. Hem Google hemde cep telefonu üretici tarafından gönderilen güncellemeler yüklemek oldukça önemli. Bundan dolayı da güncellemeleri takip etmenizde fayda var.

Geldik son maddemize. Bu maddemiz aslında oldukça önemli. Çünkü eski ve yavaşlayan cep telefonu kullanan kullanıcılar antivirüs programı yüklemek hatasına düşüyor. Genellikle kullanan sayısı az olsa da cep telefonunda antivirüs programı kullanan kişiler bu maddeyi uygulamalı.

Arka planda sürekli işlem yapması ve pili neredeyse her saniye kullanmasından dolayı bu programlar büyük bir problem. Eğer telefonunuz yavaş ve içerisinde bir antivirüs programı yer alıyorsa bu tarz programları kaldırmanızda fayda var.

Teknoloji videoları ve teknolojiye dair her şey için kanalımıza ABONE Olun ►►

Tüm İnceleme videolarımızı buradan izleyebilirsiniz
►►

ShiftDelete.Net‘i tüm sosyal ağlarda takip edin ;

Instagram ►►
Facebook ►►
Twitter ►►
Google+ ►►

ShiftDelete.Net YouTube hesabı, Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesinin video kanalıdır.

ShiftDelete.Net ile en yeni teknoloji haberlerine, videolu olarak ulaşabileceksiniz.

DOWNLOAD Links:

Click to download Android Game Mod APK Download – DRIVE LINK

Click to download Android Game Mod APK Download – FILE LINK

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *